اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ماهنامه شماره 75

تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه 3 آبان 1396
ماهنامه شماره 75

مالیات ارزش‌افزوده

مالیاتی که وزارت بهداشت از جیب شرکت‌ها می‌پردازد

مالیات ارزش‌افزوده (Value Added Tax) که به اشتباه مالیات بر ارزش‌افزوده گفته می‌شود، نوعی از مالیات عام (برعموم كالاها و خدمات مگر موارد معاف) است كه به‌صورت چندمرحله‌ای از اضافه ارزش كالاهای تولیدشده یا خدمات ارایه‌شده در مراحل مختلف تولید و توزیع دریافت می‌شود. به‌عبارت دیگر مالیاتی است كه در طول فرآیند تولید و خدمات از محل تولید تا فروش كالا به مشتری نهایی، ‌مرحله به مرحله دریافت می‌شود. کشورهای پیشرفته که ما مالیات رزش‌افزوده را با الگوبرداری از آن‌ها اجرا می‌کنیم در بسیاری از حوزه‌ها این نوع مالیات را نمی‌گیرند. بهداشت و به طریق اولا درمان در هیچ جای دنیا شامل مالیات ارزش‌افزوده نمی‌شود. حوزه بهداشت و درمان در ایران از پرداخت مالیات ارزش‌افزوده معاف است اما تجهیزات پزشکی ملزم به دریافت این مالیت از خریدار و پرداخت آن به دولت است. موضوعی که برای شرکت‌ها بیشتر چالش‌برانگیز و مشکل‌ساز شده است این است که آنها باید مالیات ارزش افزوده کالایی را بپردازند که پولش را از خریدار نگرفته‌اند و روشن نیست چه زمانی به آن دست پیدا می‌کننند. درواقع وزارت بهداشت این مالیات را از جیب شرکت‌های تجهیزات پزشکی پرداخت می‌کند و شرکت‌ها بی ان که پول کالای فروخته شده را دریافت کنند باید متحمل زیان تامین و پرداخت مبلغ مالیات ارزش افزوده شوند.

بیمارستان

گزارش خبرنگار صنعت درمان از بیمارستان «شهید رجایی» استان البرز؛

تنها بیمارستان تخصصی قلب استان، تنها یک دستگاه آنژیو دارد

مرکز آموزشی و درمانی شهید رجایی استان البرز، در حصارک کرج و در یکی از مناطق قدیمی این استان قرار گرفته است. این بیمارستان با پیشینه ۵۰ ساله اکنون تنها مرکز درمانی دولتی قلب، در استان البرز شناخته می‌شود که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی استان البرز فعالیت دارد. در این مرکز صفر تا صد خدمات درمانی قلب از اورژانس قلب تا آنژیوگرافی و انواع جراحی‌های قلب انجام می‌شود. مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان را نه‌تنها بیماران سراسر شهرستان کرج بلکه شهریار، نظرآباد، هشتگرد و دیگر شهرستان‌های هم‌جوار با استان البرز نیز تشکیل می‌دهند. 

بیمارستان شهید رجایی استان البرز، در کنار ارایه خدمات تخصصی قلب در رشته‌های داخلی، عفونی و مغزواعصاب نیز به بیماران خدمت‌رسانی می‌کند و مرکز ارجاع استان البرز در این رشته‌ها شناخته می‌شود. در دو سال گذشته باتوجه به کمبود تختی که در استان البرز احساس می‌شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و وزارت بهداشت و در قالب طرح تحول نظام سلامت، ظرفیت بیمارستان با راه‌اندازی یک ساختمان جدید، به بیش از دو برابر افزایش یافت و به 300 تخت‌خواب رسید. گزارش خبرنگار ما را از این بیمارستان بخوانید.

شماره مجله : 75
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         دريافت در قالب Pdf

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل