اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ماهنامه شماره 74

تاریخ ایجاد خبر : يكشنبه 9 مهر 1396
ماهنامه شماره 74

پرونده

کیفیت درمان زیر ساتورحمایت از تولید

دست واردکننده بسته؛ راه قاچاقچی هموار است 

«کميته فني تجهيزات و ملزومات پزشكي» بر اساس آیین‌نامه تجهیزات و ملزومات پزشکی مصوب مهرماه سال 1394، برای تصميم‌سازي، بررسي موارد خاص و ارایه پيشنهاد و راهكار در خصوص توليد، واردات، ترخيص، صادرات، حمل‌ونقل و انبارش، توزيع، عرضه، خريد، نصب، راه‌اندازي و خدمات پس‌ازفروش تجهيزات پزشكي و هم‌چنين بررسي شرايط و صلاحيت مسؤولان فني به‌منظور فعاليت در واحدهاي توليدي، وارداتي، توزيعي، درماني و خدماتي تجهيزات پزشكي و همه وظايف و اختيارات مقررشده در مفاد اين آيين‌نامه، تشکیل شده است.

کمیته فنی بیش از یک‌سال است که فعالیت خود را شروع کرده و در همین مدت کوتاه نقش پررنگی در تنظیم بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی ایفا کرده ‌است. نقشی که از سوی فعالان این حوزه با نقدها و اما و اگرهایی همراه بوده ‌است.

فعالان این حوزه معتقدند که وظیفه ذاتی و اصلی وزارت بهداشت و درنتیجه سازمان‌ها و نهادهای زیرمجموعه وابسته به آن در وحله نخست درمان و نجات جان بیمار است و باید در این راستا فعالیت کند اما برخی از تصمیم‌های کمیته فنی در جهاتی دیگر گرفته می‌شود به‌گونه‌ای که در بسیاری از موارد درمان و نجات جان بیماران اولویت دوم فعالیت‌های این کمیته قرار می‌گیرد.

بیمارستان

خبرنگار صنعت درمان از مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مهدیه گزارش می‌دهد

بیمارستانی موفق در زمینه درمان زوج‌های نابارور

بیمارستان مهدیه در جنوب شرق تهران، در محدوده میدان شوش، واقع شده است. این بیمارستان 800 هزار نفر جمعیت منطقه را پوشش می‌دهد. افزون بر این به‌دلیل نوع خدماتش در زمینه زنان و زایمان، اِن‌آی‌سی‌یو(NICU) و ناباروری، به چندین میلیون نفر جمعیت ساکن در کشور نیز خدمت‌رسانی می‌کند. آمار موفقیت این مرکز در حوزه درمان نازایی، بیشتر از 50 درصد است.

مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مهدیه 160 تخت فعال دارد و در زمینی به مساحت 29 هزار متر مربع و با زیربنای 13 هزار متر مربع ساخته شده است. بنای این مرکز شامل یک ساختمان اداری و یک ساختمان اصلی در سه طبقه است. بخش‌های اصلی شامل بلوک زایمان، بستری زنان، نوزادان، نوزادان سالم، اورژانس نوزادان و اِن‌آی‌سی‌یو می‌شود. بخش‌های پشتیبانی نیز برای پشتیبانی از خدمات مادر و نوزاد شکل گرفته است که شامل بخش جراحی، سی‌سی‌یو، آی‌سی‌یو و داخلی می‌شود.  گزارش خبرنگار ما از این بیمارستان را بخوانید.

 دستاورد

در دستاورد این شماره گزارش‌هایی درباره «بیستمین کنگره اورولوژی ایران»، «بیست‌وهشتمین کنگره سالیانه پزشکان متخصص داخلی»، «نخستین کنگره بین‌المللی و بیست‌و‌هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران» و «سومین کنگره تولیدمثل و دومین کنگره بین‌المللی علوم سلامت باروری و فرزندآوری» می‌خوانید.

شماره مجله : 74
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         دريافت در قالب Pdf

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل