اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ماهنامه شماره 71

تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه 2 خرداد 1396
ماهنامه شماره 71

پرونده

ایران قطب چشم‌پزشکی خاورمیانه

285 میلیون کم‌بینا و نابینا و 39 میلیون نابینای مطلق در جهان وجود دارد. در ایران نیز تقریبا 3/0 تا  4/0 درصد مردم نابینا هستند و تخمین زده می‌شود در کشور 150 تا 200 هزار نفر نابینا و حدود 700 هزار تا یک میلیون نفر کم‌بینا وجود داشته باشد. البته با توجه به این که بیماری‌های چشمی رابطه مستقیمی با بالا رفتن سن دارند این آمار در افراد بالای 50 سال به حدود 9/0 درصد می‌رسد. هم‌چنین 21 میلیون ایرانی دچار مشکلات بینایی مانند نزدیک‌بینی،‌ دوربینی و آستیگمات هستند. اکنون عیوب انکساری چشم، آب‌مروارید، آب‌سیاه و عفونت‌های چشمی شایع‌ترین مشکلات چشمی در ایران را شامل می‌شوند.

رشته چشم‌پزشکی رشته‌ای است که به فناوری، دستگاه و تجهیزات مدرن بسیار وابسته است و بدون آن‌ها نمی‌تواند کاری انجام دهد. به باور متخصصان چشم‌پزشک این علم در کشور ما بسیار پیشرو  و در مقایسه با کشورهای پیشرفته امکانات بسیار خوبی دارد.

بیمارستان

خبرنگار صنعت درمان از بیمارستان آیت‌الله طالقانی گزارش می‌دهد

پرداخت‌ بیمه‌ها و کمبود نیروی انسانی؛ دو چالش بزرگ بیمارستان

مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی آیت‌الله طالقانی در محله ولنجک تهران و در همسایگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی که زیر نظر آن فعالیت دارد، قرار گرفته است. این بیمارستان مساحتی بالغ‌ بر 42 هزار مترمربع دارد و یکی از بیمارستان‌های بزرگ تهران به‌شمار می‌رود که بخش زیادی از آن به فضای سبز اختصاص دارد. بیمارستان آیت‌الله طالقانی 620 تخت مصوب و 477 تخت فعال دارد و شامل بخش‌های فوق‌تخصصی و تخصصی می‌شود. بخش‌های فوق‌تخصصی شامل پیوند اعضا، جراحی عروق، غدد، گوارش، نفرولوژی، پیوند مغز استخوان و هماتولوژی و مدیکال آنکولوژی مدیکال و بخش‌های تخصصی نیز شامل نوزادان، قلب‌وعروق، زنان و زایمان، فک و صورت، جراحی عمومی، سایکوسوماتیک، روان‌پزشکی، ید درمانی، گوش‌وحلق‌وبینی و ارتوپدی است. بخش ویژه شامل سه بخش آی‌سی‌یو (ICU)، ان‌آی‌سی‌یو (NICU)، سی‌سی‌یو (CCU)  و دیالیز خونی و صفاقی می‌شود.

دستاورد

در دستاورد این شماره گزارش‌هایی درباره «نهمین کنگره آزمایشگاه و بالین»، «دهمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان مفصل ران ایران»، «بیستمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توان‌بخشی و الکترودیاگنوز ایران»، «نهمین کنگره استروک ایران»، «پنجمین کنگره بین‌المللی مشترک قلب و عروق ایران»، «نخستین کنگره بیماری‌های گوارشی و کبدی در بارداری» و «دوازدهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان» می‌خوانید.

شماره مجله : 71
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         دريافت در قالب Pdf

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل