اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ماهنامه شماره 69-70

تاریخ ایجاد خبر : يكشنبه 10 ارديبهشت 1396
ماهنامه شماره 69-70

پرونده

شهرهای تاب‌آور، بیمارستان‌های مقاوم می‌خواهند

بیمارستان تاب حادثه ندارد

بیش از یک میلیون و 350 هزار نفر در دنیا در دهه گذشته بر اثر وقوع  7 هزار حادثه و بلای طبیعی کشته شده‌اند. ایران نیز با توجه به این که از میان 41 بلای طبیعی شناخته‌شده روی کره زمین، میزبان 37 نوع بلا است، سالانه 300 حادثه طبیعی را از سر می‌گذراند. در این حوادث به‌طور متوسط سالانه  2900 نفر به کام مرگ می‌روند و 9 هزار نفر مصدوم می‌شوند. پس از وقوع هر حادثه‌ای بیمارستان‌ها و شبکه درمانی خط نخست مقابله و مراجعه مردمی را تشکل می‌دهند. بنابراین برپا ماندن و تاب‌آوری این شبکه نقش قابل توجه و چشمگیری در کاهش اثرات و تلفات ناشی از این حوادث دارد. اما شرط نخست آن است که این شبکه خود از حادثه رخ‌داده جان سالم به در ببرد. در حالی که عمر متوسط ساختمان‌های درمانی در دنیا 27 سال است، میانگین عمر ساختمان درمانی ایران  35 سال است. 54 درصد از تخت‌های درمانی کشور و 75 درصد از تخت‌های درمانی تهران ارزش مقاوم‌سازی ندارند. چرا که تجربه عملی نشان داده است ساخت یک بیمارستان نو کاملا به‌صرفه‌تر از مقاوم‌سازی است. رویداد آتش‌سوزی و ویرانی ساختمان پلاسکو تلنگری بود که ما را بر آن داشت در پرونده‌ای،  وضعیت تاب‌آوری بیمارستان‌های کشور به‌ویژه در تهران بازخوانی کنیم.

 

دستاورد

در دستاورد این شماره گزارش‌هایی درباره «عرب هلث 2017»، «سیزدهمین کنگره بین‌المللی صرع»، «هشتمین گردهمایی انجمن پزشکان‌عمومی ایران»، «نخستین کنگره بین‌المللی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان‌ها»، «بیست‌و‌یکمین کنگره ارتوپدی دانشگاه علوم‌‌پزشکی شهید‌بهشتی»، «نهمین کنگره انجمن علمی رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران»، «سومین کنگره بین‌المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی»، «بیست‌و‌سومین سمینار سالیانه مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران»، «سومین کنگره هیپو‌فیزر ایران» و «دومین کنگره بین‌المللی روش‌های کم‌تهاجمی زنان و مامایی» می‌خوانید.

بیمارستان

خبرنگار صنعت درمان از بیمارستان نوساز «شهدای پاکدشت» گزارش می‌دهد:

خدمات‌دهی بیمارستان در روند آزمایشی؛ بهره‌برداری رسمی در آینده‌ای نزدیک

بیمارستان شهدای پاکدشت به‌جز بیمارستان زعیم که در فاصله 15 کیلومتری این بیمارستان قرار دارد، تنها بیمارستان دانشگاهی منطقه پاکدشت است که درکیلومتر 18جاده خاوران، پاکدشت بعد از خاتون‌آباد بنا شده است. ساخت این بیمارستان با توجه به جمعیت بالای این منطقه، هم‌چنین قرارگرفتن در مسیر ترانزیتی و وقوع حوادث رانندگی، یک ضرورت و نیاز اساسی برای منطقه است. این بیمارستان، در زمینی به مساحت 30،000 مترمربع و با زیربنای 11،000 مترمربع در سه طبقه ساخته شده است و70 تخت فعال و 50 تخت غیرفعال دارد که در مجموع 120 تخت می‌شود. بیمارستان شهدای پاکدشت یک بیمارستان عمومی است که بخش‌هایی چون اطفال، زنان زایمان، جراحی عمومی، جراحی گوش، حلق و بینی، قلب‌وعروق، نورولوژی یا مغز و اعصاب و  ارتوپدی دارد. گزارش خبرنگار ما از این بیمارستان را بخوانید.

شماره مجله : 69-70
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         دريافت در قالب Pdf

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل