اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ماهنامه شماره 67-66

تاریخ ایجاد خبر : شنبه 18 دي 1395
ماهنامه شماره 67-66

بیمارستان

بیمارستانی بدون بخش جراحی و مراقبت‌های ویژه

بیمارستان شهید مهدی شریعت‌رضوی تنها بیمارستان منطقه 9 شهرداری تهران است. این بیمارستان که در سرآسیاب در منطقه مهرآباد تهران بنا شده است، زیر نظر مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان تهران فعالیت دارد و یک بیمارستان عمومی است.  این بیمارستان 9 هزار متر مساحت و 6 هزار متر زیربنا دارد. ساختمان اصلی بیمارستان شامل  چهار بخش بستری است. رادیولوژی، آزمایشگاه و آشپزخانه نیز در زیرزمین این ساختمان قرار دارد. این بیمارستان 110 تخت مصوب و 98 تخت فعال دارد که به گفته دکتر احمدرضا خزاعی، رییس بیمارستان به‌زودی سه تخت پست سی‌سی‌یو نیز به مجموعه تخت‌های بیمارستان افزوده می‌شود. بخش‌های بستری شامل بخش قلب با 27 تخت، داخلی با 34 تخت و سی‌سی‌یویو  (CCU) 13 تخت می‌شود. هم‌چنین بخش کودکان شامل 21 تخت اطفال و سه تخت نوزاد است. گزارش خبرنگار ما را از این بیمارستان بخوانید.

پرونده

بازار سلامت ایران بندری مه‌آلود است

بازار سلامت ایران یک بازار رو به گسترش با نیازهای روزافزون و امکانات بالقوه است که برای بسیاری از صاحبان سرمایه ظرفیت و جذابیت‌های ویژه خودش را دارد. کارشناسان، بازار سلامت ایران را با احتساب جمعیت کشورهای منطقه و نفوذ سیاسی ایران در این کشورها، یک بازار 400تا500 میلیون نفری ارزیابی می‌کنند و ظرفیت پذیرش سرمایه در این بازار را هزاران میلیارد دلار تخمین می‌زنند. در دهه گذشته مشکلات فراوانی که تحریم‌های بین‌المللی در راس آنها قرار داشتند مانع نزدیک‌شدن سرمایه‌گذاران خارجی به این بازار بوده است. اما حالا که یک‌سالی از امضای برجام گذشته است و کم‌کم موانع تحریم‌ها رو به برداشته‌شدن هستند این بازار نیز آرام‌آرام خود را برای شروعی دوباره آماده می‌کند هرچند سنگ‌ها و موانع متعدد دیگری بر سر راه هستند که فعالان این حوزه را با نگرانی‌هایی جدی مواجه کرده است. در پرونده این شماره به بررسی موانع ومشکلات سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال فناوری را در گفت‌وگو با فعالان حوزه صنعت درمان کشور بررسی کرده‌ایم.

جهان‌نما

تامین مالی نظام بهداشت و درمان آلمان؛

نظام بهداشت و درمان آلمان هم‌چنان در اوج است

علی‌رغم جغرافیای متراکم آلمان، بهداشت و درمان این کشور هنوز هم یکی از قدرتمندترین نظام‌های سلامت جهان است. نظام بهداشت و درمان آلمان از پنج ستون اصلی تشکیل شده است: بیمه سلامت که از سال 1883 پابرجاست؛ بیمه بازنشستگی که از سال 1891 اجرایی شده است؛ بیمه بیکاری که از سال 1927 وجود دارد؛ بیمه درمان بلند مدت (1995) و بیمه تصادفات (1885) نیز دو ستون دیگر این نظام هستند.. این نظام با همکاری کارفرما و کارگر و پرداخت سهم دولتی تا به این مرحله رسیده است و توانسته عده بسیاری را زیر پوشش رایگان خود قرار دهد. بیش از 89 درصد مردم در آلمان زیر پوشش بیمه سوسیال هستند و آن‌هایی که نیستند نیز امکان بیمه‌شدن را دارند ولی این انتخاب خود آنان است که زیر پوشش بیمه قرار نگرفته‌اند و هزینه‌های درمان خود را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم خود پرداخت کنند. در جهان‌نمای این شماره، به بررسی شیوه تامین مالی نظام بیمه در ساختار بهداشت و درمان آلمان پرداخته شده است.

دستاورد

گزارش‌هایی درباره «نخستین کنگره بین‌المللی ارتوز و پروتز ایران»، «پانزدهمین کنگره بین‌المللی گوش‌وحلق‌و بینی و جراحی سر و گردن ایران»، «نهمین کنگره رینو‌پلاستی پیشرفته»، «سومین کنگره بین‌المللی سرطان‌های دستگاه ‌گوارش»، «کنفرانس سرطان غرب آسیا»، «نخستین کنگره بین‌المللی فن‌آوری‌های ‌نوین ‌پزشکی»، «دومین کنگره ملی تروما»، «بیست‌و‌ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم‌پزشکی ایران» در دستاورد این شماره می‌خوانید.

شماره مجله : 67-66
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         دريافت در قالب Pdf

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل