اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

ایران‌فارما، بزرگ‌ترین رخداد دارویی در خاورمیانه است

تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه 8 تير 1395
ایران‌فارما، بزرگ‌ترین رخداد دارویی در خاورمیانه است

رییس سندیکای صاحبان صنایع و داروهای انسانی ایران

ایران‌فارما، بزرگ‌ترین رخداد دارویی در خاورمیانه است

دومین نمایشگاه ایران‌فارما تا دوماه دیگر در مصلای تهران برگزار خواهد شد. این نمایشگاه که با حضور بیش از 20 کشور اروپایی و آسیایی برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی‌های ایران در حوزه دارو است؛ چرا‌ که به گفته رییس سندیکای صاحبان صنایع و داروهای انسانی ایران، حوزه دارو در کشورما بعد از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری به‌ویژه درمقایسه با کشورهای خاورمیانه داشته است.

دکتر عباس کبریایی‌زاده رییس سندیکای صاحبان صنایع، داروهای انسانی ایران با اشاره به این‌که حوزه دارو یکی از افتخارات ملی ما در سال‌های بعد از انقلاب است، گفت: «ایران پیش از انقلاب، یک واردکننده مطلق دارو بوده است به‌گونه‌ای که بیش از ۷۵ درصد نیاز دارویی ما از خارج کشور تأمین می‌شد. این در حالی است که با برنامه‌ریزی‌هایی که از سال‌ ۶۰ برای تعیین نظام نوین دارویی ایران صورت گرفت، به نقطه‌ای رسیدیم که اکنون بیش از ۹۶ درصد نیاز دارویی، در داخل کشور تامین می‌شود.»  

به گفته او با این شرایط می‌توان ادعا کرد که دانش تولید همه اشکال دارویی دنیا، را در ایران داریم و زنجیره دارویی در ایران نسبتا تکمیل شده است: «بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه دارو‌های‌مان در کشور تولید می‌شود و در صنعت زیست‌فناوری نیز ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده است. بنابراین صنعت دارویی ما امروز باید به فرا‌تر از مرز‌ها فکر کند.»

ما در منطقه‌ای هستیم که در آن ۴۰۰ میلیون نفر زندگی می‌کنند اما صنعت داروسازی ندارند از همین‌رو منطقه ما بازار خوبی برای حضور صنعت داروسازی ایران به شمار می‌آید: «سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران نمایشگاه‌های دارویی را برگزار می‌کنند تا شرکت‌های داخلی به فعالیت در خارج از مرزهای کشور تشویق شوند. البته صیانت از بازار داخلی همیشه در دستور کار ما قرار دارد.»

کبریایی‌زاده با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه ایران‌فارما از ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه، گفت: «تنها ۳۰ درصد از ظرفیت این نمایشگاه به شرکت‌های خارجی اختصاص دارد و ۷۰ درصد آن در اختیار شرکت‌های ایرانی است. هم‌چنین شرکت‌های ایرانی که در حوزه تولید ماشین‌آلات دارویی فعالیت می‌کنند در این نمایشگاه حضور دارند. کارگاه‌های آموزشی نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود. در این زمینه تلاش می‌کنیم، حضور دانشجویان در این کارگاه‌ها رایگان باشد. هم‌چنین جلسه‌ای را درباره پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی برگزار خواهیم کرد.»

رییس سندیکای صاحبان صنایع، داروهای انسانی ایران ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه منجر به توسعه صادرات و حضور ایران در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای شود. او هم‌چنین از حضور کشورهای انگلیس، هلند، روسیه، ایتالیا، آلمان، فرانسه، کانادا و آرژانتین در این نمایشگاه خبر داد.

به گفته دکتر کبریایی‌زاده، دومین نمایشگاه بین المللی دارو، صنایع وابسته و تجهیزات مراقبتی با ۱۵ هزار متر مربع فضای دانشگاهی و حضور بیش از ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، یکی از بزرگ‌ترین گردهمای‌های صنعت داروسازی در ایران و خاورمیانه خواهد بود: «این نمایشگاه با ارایه برنامه‌های مختلف از جمله پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، انتقال تجربیات دست اندرکاران این صنعت در ایران و جهان، ایجاد فضای گفت‌و‌گو و عقد قرارداد فرصتی مناسب برای متخصصان، صاحبان صنایع و بازرگانان برای گسترش تعاملات تجاری و تبادل فناوری است.» 

شماره مجله :
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         فایل pdf وجود ندارد

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل