اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد مقدمات خرید ۳۰ فروند آمبولانس هوایی، آماده شده است

تاریخ ایجاد خبر : يكشنبه 23 اسفند 1394
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد  مقدمات خرید ۳۰ فروند آمبولانس هوایی، آماده شده است

                                 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد

                          مقدمات خرید ۳۰ فروند آمبولانس هوایی، آماده شده است

وزیر بهداشت از انجام مذاکرات برای خرید ۳۰ فروند بالگرد ویژه آمبولانس خبر داد. او هم‌چنین با اشاره به تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای حاشیه‌نشینان گفت: «تاکنون ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حاشیه‌نشینان در پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته‌اند.»  

امداد هوایی در مناطق صعب‌العبور یکی از ضرورت‌های حوزه سلامت و درمان است. از این رو گسترش تجهیزات مورد نیاز برای این بخش از امداد اورژانس، در کشور ضروری‌ است. دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم آغاز احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی خاتم قم، از مذاکرات برای خرید ۳۰ فروند بالگرد ویژه آمبولانس خبر داد. او گفت: «استان قم به دلیل موقعیت مواصلاتی و تراکم عبور و مرور در راه‌ها جزو اولویت‌های ما خواهد بود.»

به گفته وزیر بهداشت، تاکنون ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حاشیه نشینان زیر پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته‌اند: «تاکنون پوشش ۹۰ درصد مناطق از جمله استان قم کامل بوده است. هم‌چنین برای هر یک از افراد زیرپوشش پرونده الکترونیک سلامت ایجاد می‌شود. در این‌صورت خواهیم توانست در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها موفق‌تر عمل کنیم.»

وزیر بهداشت با تذکر به ضرورت پیشگیری گفت: «اکنون در حال برداشتن قدم‌های مهمی در امر پیشگیری هستیم. اگر نظام شبکه تکمیل شود، نظام ارجاع نیز تحقق می‌یابد. از مسؤولان استان قم انتظار داریم که حتما زمینی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا سال ۹۵ کل پایگاه‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت ساخته شود.»

http://www.behdasht.gov.ir

 

شماره مجله : 58
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         فایل pdf وجود ندارد

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل