اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه در طرح تحول سلامت، تحقق یافت

تاریخ ایجاد خبر : يكشنبه 23 اسفند 1394
                    وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه در طرح تحول سلامت، تحقق یافت

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه در طرح تحول سلامت، تحقق یافت

طرح پوشش بیمه همگانی و اجباری رایگان به عنوان سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اجرایی شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر در سراسر کشور درقالب این طرح خبر داد. افراد بیمه‌شده زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند. او هم‌چنین بیان کرد که بیمه اجتماعی در سال 95 فراگیر خواهد شد.

براساس این طرح افرادی که تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌های پایه سلامت یا درمان نیستند بدون پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند. دکتر علی ربیعی در مراسم بزرگداشت یازدهمین سال اجرای برنامه پزشک خانواده که دوشنبه، بیست و ششم بهمن ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد دراین باره گفت: «بیشتر افراد نیازمند توانستند در طرح پوشش بیمه همگانی، بیمه شوند. این اتفاق در یک نگرش کلی نشان از جهت گیری صحیح آن دارد. از ۱۱ میلیون نفری که در طول این طرح بیمه شدند، ۹۱ درصد فاقد درآمد مناسب و قالب آن‌ها فاقد مسکن بودند.»

او از طرح تحول نظام سلامت و پوشش بیمه همگانی به عنوان راهی برای مبارزه با فقر سلامت یاد کرد و گفت: «در حوزه فقر غذایی نیز توانستیم با حمایت غذایی، در فقر مسکن با طرح مسکن اجتماعی و در فقر آموزش با آموزش اجباری و بازگرداندن افراد بازمانده از تحصیل، فقر جامعه را کاهش دهیم. بیمه اجتماعی فراگیر از سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.»

به گفته دکتر ربیعی برای اینکه طرح تحول نظام سلامت با موفقیت پیش برود لازم است امکان گسترش پزشک خانواده و نظام ارجاع فراهم شود تا ضمن کنترل هزینه‌های القایی، فرهنگ سلامت مردم نیز تغییر پیدا کند: «در جلسات مشترکی که با وزیر بهداشت در آینده خواهیم داشت قطعا به دنبال تقویت برنامه پزشک خانواده و کاهش نارسایی‌های موجود حرکت خواهیم کرد. پزشکان خانواده در کانون توسعه سلامت مردم قرار دارند.»

http://www.behdasht.gov.ir

شماره مجله : 58
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         فایل pdf وجود ندارد

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل