اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

بزرگ‌ترین بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی کشور در شیراز بهره برداری شد

تاریخ ایجاد خبر : يكشنبه 23 اسفند 1394
بزرگ‌ترین بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی کشور در شیراز بهره برداری شد

بزرگ‌ترین بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی کشور در شیراز بهره برداری شد

بزرگ‌ترین بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی کشور به نام مرکز آموزشی‌درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، با حضور وزیر بهداشت در شیراز به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان مجهز به ۱۳۰ تخت هم‌چنین یک بانک پوست است.  

مرکز آموزشی‌درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین (ع) شیراز با مساحت ۶۰هزار مترمربع و زیربنای ۳۰هزار مترمربع افتتاح شد. این بیمارستان تعداد ۱۳۰تخت دارد.

کلنگ ساخت این بیمارستان، در سال ۱۳۸۲ به زمین زده شد. در سال ۱۳۸۴ به صورت رسمی، ساخت آن آغاز شد و سرانجام در اسفند ماه با حضور دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، وارد چرخه خدمت‌رسانی به مردم شد. این مرکز آموزشی‌درمانی، با همکاری نیکوکار عرصه سلامت، نزاکت امتیاز، به نیابت از پدر مرحومش علی‌محمد امتیاز، ساخته شده است و تا کنون مبلغی به ارزش ۷۰ میلیارد تومان هزینه صرف ساخت این مرکز آموزشی و درمانی شده است. حدود نیمی از این مبلغ را نیکوکار این پروژه اهدا کرده است.

بخش‌های درمانی این مرکز که از مجهز‌ترین مراکز سوختگی و ترمیمی در خاورمیانه است، هشت بخش اتفاقات، پلاستیک، آی‌سی‌یو سوختگی، درمانگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی، بخش بستری عفونی (زنان و مردان)، بخش بستری کودکان، بخش بستری گرافت و بخش بستری غیرعفونی را در برمی‌گیرد.

این بیمارستان بخش‌های پاراکلینیکی هم‌چون فیزیوتراپی، رادیولوژی (سونو و ماموگرافی) مدارک پزشکی، هیدروتراپی، بانک پوست، واحدهای CSSD و لاندری، را در بردارد و واحدهای اداری و آموزشی و تربیت بدنی هم شامل سالن ایروبیک و سالن ورزشی در ساختمان این بیمارستان، جا گرفته‌اند.

هم‌چنین این بیمارستان مجهز به یک بانک پوست است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به ساخت فضای کاملاً متناسب و منحصربه‌فرد برای موتورخانه، ساخت مرکز تحقیقات پوست، انتخاب و رنگ‌بندی متناسب بخش‌ها، وجود رینگ آتش‌نشانی در اطراف ساختمان و جدابودن راه‌های ورودی بیمارستان و بخش‌ها اشاره کرد.

http://www.behdasht.gov.ir

شماره مجله : 58
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         فایل pdf وجود ندارد

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل