اینجا محل تبلیغ شماست

کنفرانس

درمانی تازه برای سرطان چشم

تاریخ ایجاد خبر : شنبه 17 آبان 1393
درمانی تازه برای سرطان چشم

 

محققان آمریکایی در بیمارستان سینسیناتی به‌تازگی روش تازه‌ای به نام «تکنیک همجوشی دو کاتتر» را برای سرطان چشم که به آن رتینوبلاستوما یا تومور شبکیه می‌گویند ارایه کرده‌اند. با استفاده از این روش می‌توان مرگ‌ومیر و نابینایی در کودکان دچار این سرطان را کنترل کرد یا حتی از میان برد؛ البته روش «شیمی‌درمانی تزریق عروق چشمی» در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل بزرگ بودن کاتترها در مقایسه با شریان‌های کوچک جریان خون به چشم محدود می‌شود و باعث بروز نوعی فشار می‌شود که جریان خون و شیمی‌درمانی را از چشم و تومور دور می‌کند که این روش برای کودکان مناسب نیست.

در روش تکنیک همجوشی دو کاتتر بالنی ریز را در عروق کاروتید خارجی متورم می‌کنند تا مانع از بروز فشار شود و مواد شیمی‌درمانی و خون به خوبی در چشم و تومور جریان پیدا کنند.

دانشمندان با کاربرد دارویی به نام وراپامیل (verapamil) روش خود را بهبود دادند. این دارو جریان‌ یافتن مواد شیمی‌درمانی به تومور را افزایش می‌دهد و توانایی تومور در پمپاژ کردن این مواد به بیرون را مسدود می‌کند. از نوزده چشم متعلق به هفده  بیمار در این مطالعه، یازده چشم با این شیوه تازه نجات یافتند.

isna.ir

شماره مجله : 41
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
عدد داخل کادر را وارد نمایید :
فایل word وجود ندارد         فایل pdf وجود ندارد

بازگشت به ليست اخبار

فرم اشتراک ماهانه

آرشیو اخبار

انتقادها و پیشنهادها

همه حقوق این سامانه به ماهنامه صنعت درمان تعلق دارد. بهره برداری و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است.
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل